Downwind

Downwind – marzenie każdego surfera

Na życzenie możemy pomóc w zorganizowaniu podmuchu wiatru wzdłuż wybrzeża stanu Ceará. Trasę można dostosować do wymagań i możliwości sportowych naszych gości. Od Cumbuco przez Jericoacoara po … Po drodze zobaczysz najlepsze miejsca, niektóre z nich są znane tylko miejscowym. Przez cały czas będzie Ci towarzyszył lokalny kierowca i przewodnik, a podróż zabierze Cię samochodem z napędem na cztery koła, głównie na plażę. Zapewniamy wszelką potrzebną pomoc techniczną i zakwaterowanie w niezawodnych hotelach o wysokim standardzie (ze śniadaniem).

Przykładowa trasa:

Dzień 1 – Odbierzemy Cię z lotniska, a następnie udamy się do Cumbuco, wyjątkowej „brazylijskiej gabloty kitesurfingowej”. Szybkie zakwaterowanie w hotelu, a następnie plaża, na której sprawdzamy Twoje umiejętności podczas kilku krótkich próbnych wiatrów.

Dzień 2 – Wcześnie rano wyruszymy drogą oceaniczną do Taíby. Po krótkiej przerwie możesz ćwiczyć swoje umiejętności w tej niesamowitej lokalizacji (jest ona praktycznie darmowa i oferuje niektóre z większych i najbardziej kształtnych fal w okolicy). Wieczorem wrócimy do Cumbuco, aby skorzystać z bogatego życia nocnego.

Dzień 3 – Downwind do Paracuru. Po wczesnej kolacji warto skorzystać z płaskiej laguny morskiej stworzonej przez rafę na plaży QuebraMar.

Dzień 4 – Jeden dzień i trzy różne wioski z wyjątkowymi miejscami do wyboru: Paracuru, Lagoinia i Guajirú.

Dzień 5 i 6 – Będziemy ćwiczyć w lokalnych miejscach (plaża Guajirú, Lagoa do Jegue, Embuaca). Wieczorem delektujemy się przepysznymi owocami morza i stekami z hotelowego grilla.

Dzień 7 – Jedziemy do ujścia rzeki Mundaú, a stamtąd kierujemy się oceanem w stronę Icaraizinho.

Dzień 8 – Płyniemy oceanem w kierunku Ilha do Guajirú. Po zmroku pojedziemy dalej samochodem.

Dzień 9 – Cały dzień spędzimy w Ilha do Guajiru na gigantycznej słodkowodnej lagunie.

Dzień 10 – Płyniemy w kierunku niesamowitej Preá i Jericoacoary. Ta jedyna w swoim rodzaju plaża znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze słynnych wydm schodzących prosto do oceanu obejrzymy najpiękniejszy zachód słońca, a potem pójdziemy na imprezę!

Dzień 11 – Od wczesnego rana będziemy ćwiczyć w lokalnych miejscach i około 16:00. wrócimy samochodem do Cumbuco.

Dzień 12 – Ostatnia sesja kitesurfingu w Cumbuco.